| Item condition | New |
| Manufacture name | HXP R120W/45C VIS 2x1 OSRAM |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Lamps for medical application
Light Bulbs |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 4100 00 |
| ETIM | EC002708 |
| Socket | Other |
| Lamp voltage | 85 V |
| Lamp power | 120 W |
| Packing level 1 | 4050300882772 |
| Packing level 2 | 4050300882789 |
| Nominal current | 1400 mA |
| Application | Other |