| Item condition | New |
| Manufacture name | HSR 575/60 575W GX9.5 10X1 OSRAM |
| Brand | OSRAM |
| Categories |
Studio, projection, photo lamps
GX9.5 Light Bulbs |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC001057 |
| Socket | GX9.5 |
| Luminous flux | 49000 lm |
| Total length | 125 mm |
| Diameter | 30 mm |
| Lamp voltage | 95 V |
| Colour temperature | 6000 K |
| Lamp power | 575 W |
| Packing level 1 | 4008321625885 |
| Light centre height | 43000 mm |
| Luminous intensity | 0 cd |
| Burning position | Other |
| Length of arc | 7 mm |
| Filament shape | None |
| Filament length | 0 mm |
| Technology | Other |
| Reflector diameter | 30 mm |
| Cool beam | No |