| Item condition | New |
| Manufacture name | Heating cable mat ThinMat160, 480 W, 3 m� |
| Brand | Ensto |
| ETIM | EC000405 |
| Width | 480 mm |
| Power | 160 W/m² |
| Thickness | 4 mm |
| Self-adhesive | Yes |
| Surface | 3 m² |
| With support mat | Yes |
| Number of cold conductors | 1 |
| Length of cold conductors | 400 mm |
| Connected load | 480 W |
| Packing level 1 | 6418677635472, 6418677635472 |
| Packing level 2 | 6418677635472 |