| Item condition | New |
| Manufacture name | Halogen Lamp AR111 75W 12V G53 400lm 40° |
| Brand | PATRON |
| Categories |
Low voltage halogen reflector lamps
G53 Light Bulbs G53 Halogen Lamps |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| ETIM | EC000258 |
| Socket | G53 |
| Beam angle | 40 ° |
| Lamp voltage | 12 V |
| Lamp power | 75 W |
| Packing level 1 | 5941019831627 |
| Luminous flux | 400 |
| Weighted energy consumption in 1000 hours | 75 kWh |
| Lamp designation | AR111 |