| Item condition | New |
| Manufacture name | Halogen flood light 400W 5m3G1.0VG-St + lamp |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 9405 4990 00 |
| ETIM | EC000346 |
| Lamp type | LV halogen lamp |
| Nominal voltage | 220-250 V |
| Max. system power | 400 W |
| Packing level 1 | 9003399800641 |
| Conductor cross section | 1 mm² |
| Connection type | Other |
| Suitable for lamp power | 400 W |
| Housing material | Aluminium |
| Length of connection cable | 5 m |
| With light source | Yes |
| Colour of light | White |