| Item condition | New |
| Manufacture name | Halogen Lamp Osram HALOPAR 50W 240V GU10 |
| Brand | OSRAM |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 2192 00 |
| ETIM | EC000266 |
| Socket | GU10 |
| Beam angle | 30 ° |
| Total length | 55 mm |
| Diameter | 51 mm |
| Colour temperature | 2800 K |
| Lamp power | 50 W |
| Packing level 1 | 4050300580159 |