| Item condition | New |
| Manufacture name | GRUN v3 LED-100-B |
| Brand | Kanlux |
| ETIM | EC001744 |
| Width | 248 mm |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Height/depth | 218 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Colour temperature | 4000 K |
| Rated luminous flux according to IEC 62722-2-1 | 9870 lm |
| Packing level 1 | 8595665311858 |
| Colour housing | Black |
| With light source | Yes |
| Type of wiring | Ending |
| Colour consistency (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| No dim function | Yes |