| Item condition | New |
| Manufacture name | GLENOS Endcap for Profile 2609, FLAT, silvergrey |
| Brand | SLV |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9405 9200 00 |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 26 mm |
| Height | 10 mm |
| Type of accessory/spare part | End cap |
| Length | 0 mm |
| Packing level 1 | 4024163154710 |
| Colour | Grey |
| Diameter | 0 mm |
| Material | Plastic |
| Transparent | No |
| Accessory | Yes |
| Spare part | No |