| Item condition | New |
| Manufacture name | GC6-230-E DO-6230 COMMAND OUTPUT RELAY MODULE |
| Brand | Siemens |
| Country of origin* | IN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8542 3111 00 |
| ETIM | EC000599 |
| Max. input current AC 50 Hz | 0 A |
| Max. input current AC 60 Hz | 0 A |
| Max. input current DC | 0 A |
| Packing level 1 | 4025515710721 |
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Depth | 0 mm |
| Suitable for safety functions | No |
| Power output | 0 W |
| Redundancy | No |
| Max. output current AC 50 Hz | 0 A |
| Max. output current AC 60 Hz | 0 A |
| Max. output current DC | 0 A |