| Item condition | New |
| Manufacture name | GAS DETECTION PANEL |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002685 |
| Operating voltage | 24 V |
| Suitable for bus connection | No |
| With power adaptor | No |
| Radio connection | No |
| Emergency power supply integrated | No |
| Interface external | No |
| Integrated dial device | No |
| Packing level 1 | 8054934907456 |
| Width | 405 mm |
| Height | 140 mm |
| Depth | 430 mm |
| Addressable | No |