| Item condition | New |
| Manufacture name | G4 | 3-pack | 3000 Kelvin | 136 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 743179 |
| Socket | G4 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Colour temperature | 3000 K |
| Lamp power | 1.4 W |
| Luminous flux | 136 lm |
| Beam angle | 300 ° |
| Packing level 1 | 6923933820214 |
| Packing level 2 | 5400848002580 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 15000 h |