| Item condition | New |
| Manufacture name | G4 | Round | 2700 Kelvin | 185 Lumen |
| Brand | NORDLUX |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 798122 |
| Socket | G4 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Colour temperature | 2700 K |
| Lamp power | 2.1 W |
| Luminous flux | 185 lm |
| Beam angle | 120 ° |
| Packing level 1 | 5701581479289 |
| Packing level 2 | 5701581479197 |
| Colour housing | Other |
| Average nominal lifespan | 15000 h |