| Item condition | New |
| Manufacture name | G13F | Light Bulb | Frosted |
| Brand | NORDLUX |
| Harmonized System Code | 8539 5200 00 |
| ETIM | EC001959 |
| Energy Class | |
| EPREL - European Product Registry for Energy Labelling | 794946 |
| Socket | G13 |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Length | 1212 mm |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Colour temperature | 4000 K |
| Lamp power | 16 W |
| Luminous flux | 2250 lm |
| Beam angle | 230 ° |
| Packing level 1 | 6923933820399 |
| Packing level 2 | 5400848003464 |
| Colour housing | Other |
| Degree of protection (IP) | IP23 |
| Average nominal lifespan | 30000 h |