Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors image 2
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors image 3
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors image 4
MD01 thumbnail 1
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors thumbnail 2
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors thumbnail 3
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors thumbnail 4
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 3606480070624
MPN: LV480750
Package: 1
Box: 12
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors
Brand Schneider Electric
Categories Fuse Switch-Disconnectors
Country of origin* DE
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 100 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side IP3X
Suitable for fuses NH000
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 0 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 690 V