Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws image 2
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws image 3
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws image 4
MD01 thumbnail 1
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws thumbnail 2
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws thumbnail 3
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws thumbnail 4
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 3606480341335
MPN: LV480875
Package: 1
Pallet: 6
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Fuse switch disconnector, FuPacT ISFL1250, 1250A, 3 poles switchable, connection to 185mm busbars, M12 screws
Brand Schneider Electric
Categories Fuse Switch-Disconnectors
ETIM EC001040
Rated permanent current Iu 1250 A
Number of poles 3
Degree of protection (IP), front side IP20
Suitable for fuses NH3
Version as main switch Yes
Version as safety switch Yes
Rated operation power at AC-23, 400 V 0 kW
Max. rated operation voltage Ue AC 690 V