| Item condition | New |
| Manufacture name | FT3 EW_EC PICTO, EN & ARB zEXITz RIGHT |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000479 |
| Width | 159.9 mm |
| Model | Insert sheet/plate |
| Material thickness | 0.175 mm |
| Double-sided | No |
| Meaning pictogram | Escape route |
| Length | 306 mm |
| Direction | Right |
| Recognition distance | 30 m |
| Packing level 1 | 3660191810542 |