| Item condition | New |
| Manufacture name | FT2 PICTO, FDX08-040-3 T28 U |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC000479 |
| Width | 102.5 mm |
| Model | Insert sheet/plate |
| Material thickness | 0.1 mm |
| Double-sided | No |
| Meaning pictogram | Exit |
| Length | 208 mm |
| Direction | Straight/upwards |
| Recognition distance | 20 m |
| Packing level 1 | 3660191815554 |