| Item condition | New |
| Manufacture name | FT2 ATEX Safety Uni. 400lm CGL+,1-3H |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001957 |
| Width | 0.001 mm |
| Length | 0.001 mm |
| Height/depth | 0.001 mm |
| Packing level 1 | 3660191816360 |
| With light source | No |
| Luminaire with limited surface temperature, sign "D“ according to EN 60598-2-24 | No |
| With remote switch connection | No |
| With pictogram | No |