| Item condition | New |
| Manufacture name | FP-UAT-600 Fuse, 2 pack FP-UAT-600 |
| Brand | Fluke |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 1010 00 |
| ETIM | EC002704 |
| Model | Ceramic fuse |
| Size | 6.3x32 mm |
| Voltage type | AC |
| Rated current | 0.5 A |
| Packing level 1 | 0095969873789 |
| Rated voltage | 1000 V |
| Release characteristic | Super fast (FF) |
| Utilization category | aR (accompanied semiconductor protection) |
| Breaking capacity | 30 kA |
| Power loss at rated current | 0.4 W |