| Item condition | New |
| Manufacture name | FOR150T72G FOR 150 4 ROW TRANSPARENT DOOR |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC000214 |
| Mounting method | Surface mounted/recessed mounted |
| Housing material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Cover model | Closed |
| Packing level 1 | 5411815255335 |
| Colour | Grey |
| Width | 355 mm |
| Height | 600 mm |
| Depth | 150 mm |
| RAL-number | 7036 |
| With mounting plate | No |
| Number of rows | 3 |
| Type of cover | Door |
| Extension possible | No |
| DIN-rail | Yes |
| Width in number of modular spacings | 54 |
| Type of closure | Other |
| Transparent cover/door | Yes |
| With lock | No |