| Item condition | New |
| Manufacture name | Flush-mount wall docking station with charging function, black |
| Brand | ELTAKO |
| Country of origin* | AT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8526 9200 00 |
| ETIM | EC002834 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Colour | Black |
| Width | 225 mm |
| Height | 315 mm |
| Depth | 78 mm |
| Suitable for | Other |
| Packing level 1 | 4010312327463, 4010312327463 |
Flush-mount wall docking station with charging function, Aluminium frame, black glass panel, with power supply 110-230V, including flush-mounted box