| Item condition | New |
| Manufacture name | PLS FS Floor Stand for PLS 3, 5, 6 |
| Brand | Fluke |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9031 9000 00 |
| ETIM | EC003203 |
| Max. load capacity | 1 kg |
| Material | Steel |
| Transport length | 10.7 cm |
| Working height | 4.6 cm |
| Packing level 1 | 0095969887373 |
| Weight | 0.14 kg |
| Adjustable | No |
| Bolt dimension (metric) | 6.35 |
| Spindle version | No |
| Adjustable middle column | No |
| Tripod head | Flat |
| Diameter tripod head | 0 mm |
| Clamp method tripod legs | Other |