| Item condition | New |
| Manufacture name | Flat Cord 3m 2×0.75mm² 2.5A 250V~ IP20 Switch EU Plug White |
| Brand | THORGEON |
| Categories |
Power cords
|
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Nominal current | 2.5 A |
| Nominal cross section conductor | 0,75 mm² |
| Length | 3 m |
| Number of cores | 2 |
| Nominal voltage | 250 V |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| With cord switch | Yes |
| Packing level 1 | 4752280011370 |
| Packing level 2 | 4752280011738 |