| Item condition | New |
| Manufacture name | FKV-SW-K 21M32 grijs Kunststof wartel |
| Brand | FRÄNKISCHE |
| Categories |
Cable Hoses
|
| Harmonized System Code | 3917 4000 00 |
| Model | Straight |
| Type of connection | Thread |
| Construction type | External thread |
| Revolving thread | Yes |
| Nominal diameter | 21 mm |
| Nominal size in inch | Other |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Thread connection size | M32 x 1.5 |
| Packing level 1 | 4013960381122 |
| Colour | Grey |
| Thread length | 11 mm |
| Total length | 55 mm |
| Operating temperature | -25-105 °C |
| Lowest inner diameter hose | 19.4 mm |
| Total height | 55 mm |
| Approved in combination with protective conduit UR | No |
| One-piece | Yes |
| Max. outer diameter hose | 39.3 mm |
| With integrated holder | No |
| Material screw gland | Polypropylene (PP) |
| Approved in combination with protective conduit according to DIN EN 61386-23 | No |
| Material sealing | No sealing |