| Item condition | New |
| Manufacture name | Fiber optic cassette for patch panel |
| Brand | BTicino |
| Country of origin* | FR |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8543 7090 00 |
| ETIM | EC001130 |
| Fibre type | Other |
| With housing | No |
| APC-version | No |
| With pigtails | No |
| Suitable for number of couplings/adapters | 12 |
| With front plate | No |
| Packing level 1 | 8012199988542 |
| Packing level 2 | 8012199988542 |
| Mounting method | Other |
| Colour | Black |
| Width | 217.5 mm |
| Height | 39 mm |
| Depth | 109.4 mm |
| RAL-number | 9005 |