FER7512P-G PP SGLFER 0.75X12 GERMAN WHTE 18AWG image 1
FER7512P-G PP SGLFER 0.75X12 GERMAN WHTE 18AWG image 2
FER7512P-G PP SGLFER 0.75X12 GERMAN WHTE 18AWG thumbnail 1
FER7512P-G PP SGLFER 0.75X12 GERMAN WHTE 18AWG thumbnail 2
FER7512P-G PP SGLFER 0.75X12 GERMAN WHTE 18AWG
Order only Minimal order quantity: 500
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 5415022480511
MPN: 7TCA301140R0203
Item condition New
Manufacture name FER7512P-G PP SGLFER 0.75X12 GERMAN WHTE 18AWG
Packing details
Packing level 1 5415022480511
Description
Polypropylene Single Ferrule, German White, 0.75mm², 18 AWG, Total Length 18mm/0.71 Inch, Pin Length 12mm/0.47 Inch, Pin Diameter 1.2mm/0.05 Inch, Base Diameter 2.8mm/0.11 Inch, Tin-Plated, Copper