FER7506P-F PP SGLFER 0.75X6 FRENCH LTBL 18AWG image 1
FER7506P-F PP SGLFER 0.75X6 FRENCH LTBL 18AWG image 2
FER7506P-F PP SGLFER 0.75X6 FRENCH LTBL 18AWG thumbnail 1
FER7506P-F PP SGLFER 0.75X6 FRENCH LTBL 18AWG thumbnail 2
FER7506P-F PP SGLFER 0.75X6 FRENCH LTBL 18AWG
Order only Minimal order quantity: 500
Price (excl. VAT):
This price is valid while stock lasts
EAN: 5415022481518
MPN: 7TCA301140R0292
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: By request
Technical Information
Item condition New
Manufacture name FER7506P-F PP SGLFER 0.75X6 FRENCH LTBL 18AWG
Brand ABB
Categories Cable Crimps
Country of origin* DE
ETIM EC000005
Packing details
Packing level 1 5415022481518
Description
Polypropylene Single Ferrule, French Light Blue, 0.75mm², 18 AWG, Total Length 12mm/0.47 Inch, Pin Length 6mm/0.24 Inch, Pin Diameter 1.2mm/0.05 Inch, Base Diameter 2.8mm/0.11 Inch, Tin-Plated, Copper