| Item condition | New |
| Manufacture name | Fan exit filter 7F.20.x.xxx.2055/size 2 (7F.02.0.000.2000) |
| Brand | FINDER |
| Categories |
Enclosure Cooling & Heating
|
| Country of origin* | IT |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8414 5100 00 |
| ETIM | EC002513 |
| Width | 155 mm |
| Height | 155 mm |
| Depth | 22.6 mm |
| Filter class | G3 |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Ambient temperature during operating | -15-55 °C |
| Packing level 1 | 8012823423845 |
| Colour | White |
| EMC-version | No |
| With filter mat | Yes |