| Item condition | New |
| Manufacture name | FORST3FRD F.O.R. STANDARD 42 MOD MASKING FR+DR |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC000747 |
| Width | 300 mm |
| Height | 475 mm |
| Depth | 120 mm |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Packing level 1 | 5411815254604 |
| Colour | White |
| EMC-version | No |