| Item condition | New |
| Manufacture name | FOR150FP14 F.O.R. 150-F4 14 MOD GREY DOOR |
| Brand | ABB |
| Harmonized System Code | 3926 9097 00 |
| ETIM | EC000214 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Housing material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP40 |
| Cover model | With notch |
| Packing level 1 | 5411815254840 |
| Colour | White |
| Width | 375 mm |
| Height | 825 mm |
| Depth | 108 mm |
| RAL-number | 9010 |
| With mounting plate | No |
| Built-in depth | 98 mm |
| Number of rows | 4 |
| Type of cover | Door |
| EMC-version | No |
| Extension possible | No |
| Inner depth | 74 mm |
| DIN-rail | Yes |
| Width in number of modular spacings | 56 |
| Type of closure | Other |
| Transparent cover/door | Yes |
| With lock | No |