| Item condition | New |
| Manufacture name | Extension cable 25m H07BQ-F 5G4 orange PUR plug CEE32/connector CEE32 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8544 4290 00 |
| ETIM | EC001576 |
| Nominal current | 32 A |
| Nominal cross section conductor | 4 mm² |
| Connection 1 | CEE plug (IEC 60309) |
| Connection 2 | CEE coupling (IEC 60309) |
| Length | 25 m |
| Colour outer sheath | Orange |
| Material outer sheath | Polyurethane (PUR) |
| Number of cores | 5 |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| With protective conductor | Yes |
| Packing level 1 | 9003399090363 |