SIMOTICS M compact synchronous motor 1500 r/min, 93 kW, 592...1PH8186-2DF02-1FA1 image 1
SIMOTICS M compact synchronous motor 1500 r/min, 93 kW, 592...1PH8186-2DF02-1FA1
Ainult telli
Hind (ilma KM-ta):
Hind kehtib kuni 24.12.26
EAN: 0804766539114
MPN: 1PH8186-2DF02-1FA1
Pakend: 1
Hinnanguline tarneaeg meie laos: 4-6 weeks
Technical Information
Toote seisukord Uus
Tootja nimi SIMOTICS M compact synchronous motor 1500 r/min, 93 kW, 592...1PH8186-2DF02-1FA1
Bränd Siemens
Kategooriad Standardsed elektrimootorid
ETIM EC001851
Pakendamise üksikasjad
Pakkimistase 1 0804766539114
Kirjeldus
SIMOTICS M compact synchronous motor 1500 r/min, 93 kW, 592 Nm, 215 A, 282 V 1750 r/min, 109 kW, 595 Nm, 215 A, 328 V 2000 r/min, 115 kW, 549 Nm, 200 A, 370 V forced ventilation direction of air flow DE-->NDE IP55 degree of protection Incremental encoder 22-bit with commutation position (encoder IC22DQ) with DRIVE-CLiQ interface DESIGN IM B5 WITH FLANGE A450 (IM V3) SHAFT WITH FITTED KEY FULL-KEY BALANCING BEARING: GREATER CANTILEVER FORCES; VIBRATION SEVERITY GRADE R/A; SHAFT AND FLANGE ACCURACY GR. R TERMINAL BOX (ABOVE) CABLE ENTRY ON THE RIGHT SIGNAL CONNECTION D-END