OTP80GT4M Maintenance switch
EAN: 6417019934891
MPN: 1SCA164252R1001
Toote seisukord Uus
Tootja nimi OTP80GT4M Maintenance switch
ETIM EC000216
Nominaalne püsivool Iu 80 A
Pooluste arv 4
Tunnus-talitluspinge 800 V
Pakendamise üksikasjad
Pakkimistase 1 6417019934891, 6417019934891
Tunnustalitlusvõimsus, AC-23, 400 V 45 kW
Juhtelemendi värvus Must
Sobib vahepealseks paigaldamiseks No
Maksimaalne nimitööpinge Ue AC 800 V
Seadme ehitus Komplektne seade korpuses
Lülitusvõimsus pingel 400 V 45 kW
Ümberlüliti variant No
Tunnus-kestevvool talitluses AC-23, 400 V 80 A
Kirjeldus
Maintenance switch, 4-p. 415V AC23 80A, 45kW. Mounted auxiliary contact: 1NO1NC. Plastic enclosure. IP65. Black Selector handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosure in the OTP series is using a rigid glass reinforced polycarbonate enclosure. The enclosure is UV protected, protected against low-pressure water jets (IP65), and hence built for outdoor and indoor use. The cable entries are threaded and have knock out holes for 2 parallell cables and one control cable, both from top and bottom. The handle is padlockable and made for three padlocks. The cover is interlocked. The interlocking can be by-passed, for thermographing etc. The switch is made for 5 wire system, and have a fixed neutral terminal and PE terminal.