OTP80GB4M Maintenance switch
EAN: 6417019934938
MPN: 1SCA164256R1001
Toote seisukord Uus
Tootja nimi OTP80GB4M Maintenance switch
ETIM EC000216
Nominaalne püsivool Iu 80 A
Pooluste arv 4
Tunnus-talitluspinge 800 V
Pakendamise üksikasjad
Pakkimistase 1 6417019934938, 6417019934938
Tunnustalitlusvõimsus, AC-23, 400 V 45 kW
Juhtelemendi värvus Must
Sobib vahepealseks paigaldamiseks No
Maksimaalne nimitööpinge Ue AC 800 V
Seadme ehitus Komplektne seade korpuses
Lülitusvõimsus pingel 400 V 45 kW
Ümberlüliti variant No
Tunnus-kestevvool talitluses AC-23, 400 V 80 A
Kirjeldus
Maintenance switch, 4-p. 415V AC23 80A, 45kW. Mounted auxiliary contact: 0NO0NC. Plastic enclosure. IP65. Black Selector handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosure in the OTP series is using a rigid glass reinforced polycarbonate enclosure. The enclosure is UV protected, protected against low-pressure water jets (IP65), and hence built for outdoor and indoor use. Cable entry holes to be made by the installer. The handle is padlockable and made for three padlocks. The interlocking can be by-passed, for thermographing etc. The switch is made for 5 wire system, and have a fixed neutral terminal and PE terminal.