| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | Distribution Board BC-U-1/18-ECO Flush 1 Row 18 Modules IP40 |
| Bränd | EATON |
| Kategooriad |
Small Distribution Boards
|
| Päritoluriik* | PL |
| * Tegelik päritoluriik võib sõltuvalt tarn partiist erineda. Konkreetse päritoluriigi kinnitamiseks võtke palun ühendust oma kontohalduriga. | |
| Harmoneeritud süsteemi kood | 8538 1000 00 |
| Paigaldusviis | Süvistatud paigaldus (krohvi) |
| Kere materjal | Plast |
| Kaitseaste (IP) | IP40 |
| Katte kuju | Suletud |
| Signal passing door | No |
| Pakkimistase 1 | 4015082803551 |
| Värvus | Valge |
| Laius | 265 mm |
| Kõrgus | 115 mm |
| Sügavus | 420 mm |
| RAL-number | 9003 |
| Koos montaažiplaadiga | No |
| Sisseehitussügavus | 70 mm |
| Ridade arv | 1 |
| Kõrgus | 0 mm |
| Katte liik | Uks |
| Laius | 0 mm |
| EMC-variant | No |
| Laiendamine on võimalik | No |
| Sisemine sügavus | 98 mm |
| DIN-liist | Yes |
| Laius mooduli arvudes | 18 |
| Sulgemisviis | Muul viisil |
| Läbipaistev kate/uks | Yes |
| Lukuga | No |
| Earthing terminal block | No |
| Neutral terminal block | No |
ECO Compact distribution board, flush mounting, white RAL9003, IP40 degree of protection to IEC/EN 62208, 18 module units, 1-row, protection class 2, totally insulated, approved for building service distribution boards in accordance with IEC/EN 61439-3 VDE 0660-600-3, enclosure completely made of ABS, for installing switching and protective devices, in accordance with dimension standard DIN 43 880, with an installation depth of 70 mm, AC 400 V, roHs-compliant, consisting of a plastic base with a top hat DIN-rail made of galvanized sheet steel, finger-proof IP2X neutral and protective conductor terminals , knockout cable entries on top and bottom, top with 46-mm device opening, transparent hinged flap flush with the front and featuring open-position latching, operator only with screw closures, top with sealable bottom, including inscription labels.