| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | DIII DZ 50A/500V |
| Bränd | ETI |
| ETIM | EC000099 |
| Tunnusvool | 50 A |
| Tunnuspinge | 500 V |
| Vabasti tunnusjoon | Kiire (F) |
| Suurusaste | DIII |
| Pakkimistase 1 | 8388950003702, 8388950003702 |
| Pakkimistase 2 | 3838895000372, 3838895000372 |
| Pakkimistase 3 | 3838895710318, 3838895710318 |
| Pakkimistase 4 | 8388950003702, 8388950003702 |
| Värvikood | Valge |
| Kasutuskategooria | Muul viisil |
Fuse link, DIII DZ/gF 50A/500V, Breaking capacity AC (kA) 50, Breaking capacity DC (kA) 8, Characteristics DZ, Dimensions E33, Indicator visual top, Product group D Low voltage Fuses, Rated AC voltage (V) 500, Rated current (A) 50, Rated DC voltage (V) 250, Size DIII, Type D