| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | DII DZ 20A/500V |
| Bränd | ETI |
| ETIM | EC000099 |
| Tunnusvool | 20 A |
| Tunnuspinge | 500 V |
| Vabasti tunnusjoon | Kiire (F) |
| Suurusaste | DII |
| Pakkimistase 1 | 8388950001500, 8388950001500 |
| Pakkimistase 2 | 3838895000150, 3838895000150 |
| Pakkimistase 3 | 3838895163428, 3838895163428 |
| Pakkimistase 4 | 8388950001500, 8388950001500 |
| Värvikood | Sinine |
| Kasutuskategooria | Muul viisil |
Fuse link, DII DZ/gF 20A/500V, Breaking capacity AC (kA) 50, Breaking capacity DC (kA) 8, Characteristics DZ, Dimensions E27, Indicator visual top, Product group D Low voltage Fuses, Rated AC voltage (V) 500, Rated current (A) 20, Rated DC voltage (V) 250, Size DII, Type D