| Toote seisukord | Uus |
| Tootja nimi | Wall Cabinet A29 2PW9R PC2 IP44 |
| Bränd | ABB |
| Kategooriad |
Meter Boxes
|
| Harmoneeritud süsteemi kood | 8538 1000 00 |
| Paigaldusviis | Pinnapealne paigaldus/süvispaigaldus/osaliselt süvistatav |
| Materjal | Terasplaat |
| Kaitseaste (IP) | IP44 |
| Kaitseaste (NEMA) | Muul viisil |
| Pakkimistase 1 | 4011617520412 |
| Pakkimistase 2 | 4011617520412 |
| Laius | 550 mm |
| Kõrgus | 1400 mm |
| Sügavus | 215 mm |
| Hingedega kate | FALSE |
| Sisseehitussügavus | 190 mm |
| Paigaldussiiniga | FALSE |
Wall-mounting cabinet, empty cabinet, for the internal use, with Door, class of protection II (double insulated), degree of protection IP44, IK code 7, rated current 250 A, Powder-coated, in RAL 9016, enclosure out of sheet steel, single-leaf door, door out of sheet steel, door opening angle 120 degree, cable entry on top via membrane flange mounted, on side via flange opening pre-punched, dimensions in mm (H x W x D): 1400 x 550 x 215, Grid unit 9 GU, panel width 2, Space units 216, pre-assembled for installation of metering-, modules, Combi-Sets, CombiLine-Module on EDF-mounting frame