| Item condition | New |
| Manufacture name | ES114 PARTITION BULK H=60 L=3m AISI304 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001000 |
| Model | L-profile |
| Length | 3000 mm |
| Type of fastening | Screw less |
| Suitable for wire mesh tray | No |
| Suitable for cable ladder | No |
| Suitable for cable tray | Yes |
| Partition height | 55 mm |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Mounting perforation | Yes |
| Packing level 1 | 8712186092268 |
| RAL-number | 0 |
| Material quality | Rustproof and acidproof steel |
| Material | Stainless steel |
| Stainless steel, pickled | Yes |