| Item condition | New |
| Manufacture name | ENTRY SOCKET_BEGEI |
| Brand | ABB |
| Country of origin* | BE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 6990 00 |
| ETIM | EC002713 |
| Width | 350 mm |
| Depth | 530 mm |
| Surface protection | Untreated |
| Length | 530 mm |
| Circuit integrity | None |
| For Ex-zone gas | None |
| For Ex-Zone dust | None |
| Packing level 1 | 5411815235672 |