| Item condition | New |
| Manufacture name | MKS 1625 KB rws Cable routing trunking MKS 16, trunking width 25, with adhesive tape |
| Brand | OBO Bettermann |
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3925 9020 00 |
| ETIM | EC000059 |
| Width | 25 mm |
| Halogen free | No |
| Height | 16 mm |
| Surface protection | Untreated |
| Material quality | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Length | 2000 mm |
| Material | Plastic |
| Useful cross section | 250 mm² |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Anti-bacterial treatment | No |
| Colour | White |
| RAL-number | 9010 |
| Type of fastening | Self-adhesive and floor perforation |
| With cable fixing clip | No |
| With duct connector | No |
| With protective foil | No |
| Delivery on roll | No |
| Transparent | No |
| Cover model | Loose |