| Item condition | New |
| Manufacture name | Energy pillar aluminium MSR20-1400S4-FP IP44 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC000379 |
| Handling | Energy bollard |
| Packing level 1 | 9003399346583 |
| Colour | Aluminium |
| Width | 200 mm |
| Height | 1400 mm |
| Depth | 200 mm |
| Housing material | Aluminium |