| Item condition | New |
| Manufacture name | ENDING CAP FOR POLES, SEL 48-K |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 48 mm |
| Height | 30 mm |
| Type of accessory/spare part | End cap |
| Length | 48 mm |
| Packing level 1 | 4250217412011 |
| Colour | Grey |
| Diameter | 48 mm |
| Material | Plastic |
| Transparent | No |
| Accessory | Yes |
| Spare part | Yes |