| Item condition | New |
| Manufacture name | EMC EXHAUST FILTER |
| Brand | FINDER |
| Width | 204 mm |
| Height | 204 mm |
| Depth | 28.5 mm |
| Filter class | G3 |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Ambient temperature during operating | -10-70 °C |
| Packing level 1 | 8012823367354 |
| Colour | White |
| EMC-version | Yes |
| With filter mat | Yes |