| Item condition | New |
| Manufacture name | Elbow 90° for drainage pipe KOPODREN diameter 125 mm. |
| Brand | KOPOS |
| Country of origin* | CZ |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3917 4000 00 |
| ETIM | EC001493 |
| Colour | Black |
| Material quality | Polyethylene (PE) |
| Material | Plastic |
| Surface polished | No |
| Packing level 1 | 8595057622883 |
| Model | Rigid |
| Outer diameter | 0 mm |
| Halogen free | No |
| Shape | Outer - and inner side plain |
| Inner diameter | 125 mm |
| Inner radius | 0 mm |
| Bend angle | 90 ° |