| Item condition | New |
| Manufacture name | EINDPL. WGX-ESH165VX52 R9010/60 RECHTS |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC000873 |
| Width | 52 mm |
| Model | Asymmetric |
| Depth | 165 mm |
| Suitable for | Right |
| Thickness | 0 mm |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Type of fastening | Snap on |
| Joint cover | No |
| Packing level 1 | 3606480340666 |
| Halogen free | Yes |
| RAL-number | 9010 |
| Surface protection | Coated |
| With protective foil | No |