| Item condition | New |
| Manufacture name | Ei200MRF-Module RF pour Ei208W et 208DW |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001763 |
| Colour | Green |
| Width | 105 mm |
| Height | 120 mm |
| Length | 55 mm |
| Response temperature | 40 °C |
| Packing level 1 | 3660191352189 |
| Networkable via cable | No |
| Backup battery included | None |
| Max. number networkable | 12 |