| Item condition | New |
| Manufacture name | EFI-2 25/0,03A, A UT Earth Leakage Circuit Breaker |
| Brand | ETI |
| ETIM | EC000003 |
| Voltage type | Other |
| Rated current | 25 A |
| Rated voltage | 230 V |
| Number of poles | 2 |
| Rated fault current | 30 A |
| Leakage current type | A |
| Short-circuit breaking capacity (Icw) | 10 kA |
| Frequency | 50 Hz |
| Packing level 1 | 3838895586890 |
| Mounting method | Other |
| Built-in depth | 69 mm |
| Width in number of modular spacings | 2 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |