| Item condition | New |
| Manufacture name | EF JSB ADD PULL STATION DUAL |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001765 |
| Colour | Red |
| Width | 83 mm |
| Height | 121 mm |
| Depth | 85 mm |
| Material | Metal |
| Type of messaging | Fire brigade alarm (red) |
| Radio system | No |
| With glass disc | No |
| With paper cover | No |
| Packing level 1 | 5021621251720 |