| Item condition | New |
| Manufacture name | Halogen lamp Philips EcoHalo Tw 35W GU10 230V 40D 1CT/10X5F |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 2192 00 |
| ETIM | EC000266 |
| Socket | GU10 |
| Beam angle | 40 ° |
| Lamp voltage | 230 V |
| Colour temperature | 2800 K |
| Lamp power | 35 W |
| Packing level 1 | 8727900864045 |